fbpx

Poznajmy się!

Nazywam się Ola Wojciechowska i jestem:

  • pedagożką i terapeutką pedagogiczną (ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika, w specjalności „Diagnoza i terapia pedagogiczna”),
  • nauczycielką języka angielskiego (ukończyłam studia licencjackie na kierunku Filologia angielska w specjalności nauczycielskiej),
  • terapeutką ręki,
  • trenerką grafomotoryki,
  • założycielką marki Rodzicielstwo pod Papugami, pod której szyldem powstają: e-booki, webinary
    i szkolenia dla rodziców i nauczycieli.

Skończyłam również inne kursy i szkolenia, wśród których najistotniejsze było dla mnie szkolenie: Neurodydaktyka prof. M. Kaczmarzyka.

W 2021 roku postanowiłam rozwinąć swoje umiejętności i zrealizować długo kiełkujące w mojej głowie marzenie – tym samym rozpoczęłam studia psychologiczne, które planowo zakończę w 2024 roku. Dzięki temu będę mogła wspierać potrzeby rodziców i dzieci jeszcze lepiej. Marzy mi się, aby komunikacja międzypokoleniowa prowadziła do akceptacji wszelkiej maści różnic i to właśnie współpracą na linii rodzice-dzieci, a także rodzice-placówki edukacyjne chciałabym się zaopiekować najmocniej.

Prywatnie jestem mamą dwójki chłopców w wieku przedszkolno-szkolnym i żoną fajnego typa 😉

 

Uwielbiam czytać książki – psychologiczne, biznesowe o rozwoju i wychowaniu dziecka oraz kryminały. Wieczorami lubię oglądać odmóżdżające programy telewizyjne lub przeglądać zwartość Netflixa i oglądać stand up’y na YouTube.

Jeśli mam czas i ochotę to czasami grywam też w League of Legends lub Minecraft 🙂

Jak widać na załączonym obrazku nie jestem typowym egzemplarzem pedagożki, terapeutki czy nauczycielki, która będzie Ci się prezentować z poważną miną próbując dzięki temu zbudować swoją pozycję ekspertki. Bardzo cenię to, że tworząc swoją stronę, swoje profile w mediach społecznościowych i swój biznes – mogę prowadzić je na swoich zasadach, będąc sobą i nie zgrywając ekspertki z kijem tu i ówdzie.

Rodzice doceniają konsultacje ze mną m.in. za to, że nie czują mojej wyższości, że realnie czują wsparcie, próbę pomocy i zrozumienia ich problemu i sytuacji, w której się znajdują.

Zarówno w trakcie zajęć z dziećmi, jak i konsultacji z rodzicami kieruję się empatią, indywidualizacją podejścia, uśmiechem, a przede wszystkim zwracam uwagę na ich potrzeby i możliwości. To, co mnie wyróżnia to fakt, że fundamentem wspierania rozwoju dziecka są dla mnie odpowiednio zaopiekowani rodzice. Oprócz tego zamieniam to, co skomplikowane – w przyjazne dla rodzica i dziecka.

W chwili obecnej poświęcam się w głównej mierze pracy z dorosłymi, ponieważ to dzięki odpowiedniemu zrozumieniu dorosłych jesteśmy w stanie realnie wpływać na rozwój, edukację i wychowanie naszych dzieci 🙂

Poniżej znajdziesz moje dotychczasowe szkolenia i certyfikaty