Wróć do początku Okiem pedagogaDysleksja Darmowy plan terapeutyczny – dysleksja, ryzyko dysleksji

Darmowy plan terapeutyczny – dysleksja, ryzyko dysleksji

przez Ola Wojciechowska

DARMOWY PLAN TERAPEUTYCZNY – co to takiego?

Do końca października poszukuję dzieci ze stwierdzoną dysleksją lub ryzykiem dysleksji do stworzenia darmowego planu terapeutycznego. Plan terapeutyczny będzie stworzony stricte do pracy w domu z rodzicem. Dlaczego? Dlatego, że wiem jak wielu rodziców potrzebuje zwyczajnie wskazówek, co, jak powinni ćwiczyć, żeby wspomóc dziecko w tej nierównej walce z dysleksją.

1. Czym jest plan terapeutyczny?

To rozpiska ćwiczeń, aktywności, dopasowana do potrzeb Twojego dziecka usprawniająca jego słabsze strony (koncentracja, analiza i synteza słuchowa, analiza i synteza wzrokowa, koordynacja wzrokowo-ruchowa i inne).

2. Jak będzie wyglądał taki plan terapeutyczny?

Tego dowiedzą się początkowo jedynie osoby, które wezmą udział w tworzeniu mojej wersji “demo”.

3. Dlaczego będzie DARMOWY?

Dlatego, że potrzebuję zebrać opinie, czy będzie to przydatne dla Was – rodziców/opiekunów prawnych/nauczycieli. A także dlatego, że będziecie niejako beta testerami, którzy będą mi dostarczać informacji zwrotnych. M.in. jak sprawdza się ów plan, czy forma jest odpowiednia, co dodać, co odjąć i inne.

4. Co muszę zrobić by się zgłosić?

Na adres mailowy: kontakt@olaw.pl musisz wysłać opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej (zamazując dane dziecka, nie są mi one do niczego potrzebne). W treści maila podaj:

  • wiek (i klasę, do której uczęszcza dziecko),
  • obiektywnie określ z jaką sprawnością ma największy problem,
  • co nie sprawia mu trudności (co w procesie edukacji lubi robić np. liczyć, wycinać, lepić z plasteliny, rysować, układać opowiadania etc.),
  • ulubiony przedmiot,
  • znienawidzony przedmiot.

Na każdego maila odpowiem. Zastrzegam jednak, że czekam jedynie na 5 zgłoszeń. O ilości zgłoszeń, które do mnie trafiły będę informować w swoich mediach społecznościowych, na: Instagramie i Facebooku oraz edytując ten wpis na blogu.

Możesz zajrzeć też tutaj

Skomentuj

* Korzystając z tego formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie Twoich danych przez właściciela strony https://olawojciechowska.pl.